proces


Na pierwszych zajęciach podzielmy w grupy za pomocą programu TeamUP.
Przez kolejne dwa tygodnie czeka was sporo pracy. Zadania wykonywać będziecie na lekcjach godziny wychowawczej oraz samodzielnie po za zajęciami lekcyjnymi Każda z grup będzie miała inne zadanie do wykonania. Rezultaty naszych działań udostępnimy uczniom naszej szkoły w celu propagowania zasad bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

Flickr Some rights reserved by mkhmarketing
@ - Graficiarze:
Plakaty portali społecznościowych - waszym zadaniem jest przygotować w programie PowerPoint plakaty informujące na co zwrócić uwagę korzystając z wybranego portalu społecznościowego. Czego trzeba się wystrzegać, i czego unikać? Do wyboru: Facebook, Nasza Klasa, Twitter, You Tube, Fotka.
Możecie również skorzystać z poniższych źródeł.


Some rights reserved by Renata M.
@ - Satyrycy:
- Humorystyczne komiksy - Wykorzystując program MicrosoftWord, Paint i komiksy zamieszczone w Internecie waszym zadaniem jest przygotować własne propozycje rysunkowych historyjek ostrzegających przed skutkami nieodpowiedniego korzystania z Internetu.
Możecie również skorzystać z gotowych wzorów:
@ - Reżyserowie:
- Filmiki - Do waszych zadań należy wyreżyserowanie krótkiego filmiku uczącego korzystania z Internetu z głową.

Poster Boy NYC / flickr.com / CCBadź bezpeiczny w sieci - dobry żart
Baw się bezpiecznie w sieci - własność intelektualna
Baw się bezpiecznie w sieci - Znajomi nieznajomi
Animowane plakaty i prezentacje
Pamiętajcie, że jeśli macie wątpliwości lub chcecie uzgodnić realizację zadań zawsze możecie się zgłosić do nauczycieli opiekujących się projektem.